JAK TO ZAČALO...

„Bylo to asi před dvaceti lety a ne a ne se mi vejít diplomová práce do válcového lisu. Příliš velký formát. Pořádně mě to naštvalo. Musela jsem vše vyřešit jinak... Pak přišly jiné starosti, práce, svatba, děti a všední život, ale myšlenka na ničím neomezený tisk mě neopustila. Oprášila jsem dávnou vizi, bratr mi sehnal kuličky aprvní úspěšné noční tisknutí bylo velmi vzrušující. První mědirytina otisknutá doma v kuchyni na stole - bez lisu. Ano, jde to!“

A tak se zrodil Kulísek, malý ruční kuličkový lis. Myšlenka zrála několik let a samotná realizace trvala 9 měsíců. S pomocí přátel a rodiny je na světě zcela nový nápad pro profesionální výtvarníky, pro tvořivé dospělé i děti.

Šárka Marxová Kvochová již dlouho snila o tom, jak tisknout doma bez lisu, a jak by bylo úžasné si z procházky v přírodě donést domů již kvalitní otisky, které by samy mohly být hotovým dílkem, inspirací nebo krásnou vzpomínkou. A právě toto Kulísek splňuje. Krásně padne do ruky, je lehký, přenosný, hravě zvládne i větší formáty, hodí se na linoryt, mědiryt, slepotisk, suchou jehlu, papírořez, pro otisk koláží a přírodnin - listů, trav, peříček, letokruhů aj. Dá se s ním tisknout na papír, textil i dřevo.

Kulísek je originální ruční prací českých a moravských řemeslníků a umělců. Na výrobě se podílejí: obráběč kovů, soustružník dřeva, umělecký řezbář a výtvarnice z Moravy, kamenné hlavice vytváří kameník z Čech. Každý kus má své vlastní číslo, podle kterého lze v archivu dohledat konkrétní řemeslníky a umělce, kteří se na výrobku podíleli.

Šárka konečně uskutečnila svůj sen o svobodné grafice a prodejem výrobku navíc podporuje postižené děti nejen z Olomouce.  


 

Kuličkový lis Kulísek | Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky